INTENCJE MSZALNE
CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA
1 – 7  lutego 2021r.


Poniedziałek – 1 lutego 2021r.

– godz. 1700 O Boże błogosławieństwo i łaskę świadczenia pomocy każdemu człowiekowi  dla Dyrekcji i Pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lubieniu Kujawskim
– int. Bogu wiadoma;

Wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – 2 lutego  2021r.

– godz. 1700 + Eleonora Kulińska – int. Brata Tadeusza;

Środa – Wspomnienie  Św. Błażeja, BM., – 3 lutego 2021r.

– godz. 1700 + Teresa Matuszewska
– int. Mamy, siostry i siostrzenic z rodzinami;

Czwartek – 4 lutego 2021r.

– godz. 1700 + O. Hugolin Helmut Langkammer, OFM

– int. Członków Stowarzyszenia Biblistów Polskich;

Piątek – Wspomnienie Św. Agaty, Dz.M., – 5 lutego 2021r.

– godz. 1700 + Piotr Tomaszewski – int. Wnuczki Eweliny z rodziną;

Sobota – Wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczeństwa
– 6 lutego 2021r.

– godz. 1700 + Zdzisław Bykowski (5 r. śm.) – int. Najbliższych;

Piąta Niedziela Zwykła – 7 lutego 2021r.

– godz. 830 + Jadwiga Malinowska – int. Córki Haliny z rodziną;

– godz. 1030 + Genowefa Marciniak – int. Syna Dariusza z rodziną.

 

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.     Bóg pragnie dziś do nas mówić w Liturgii Słowa Czwartej Niedzieli Zwykłej. Chce, abyśmy otworzyli uszy i serca na Jego zbawcze Słowa, które są wypowiadane z „mocą”, że nawet duchy nieczyste są  posłuszne. Bóg interweniuje dziś do każdego z nas, zaznacza, że dobro, to droga, która prowadzi do szczęścia. Człowiek pokorny i cichy potrafi zgiąć kolana przed Stwórcą i przyjąć, to co On chce przekazać;

2.     Zapraszam w poniedziałek, 1 lutego po Mszy Świętej o godz. 1700 osoby chętne do pomocy w posprzątaniu dekoracji świątecznych w naszej świątyni;

3.     We wtorek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Kościół wszystkim ważniejszym wydarzeniom z życia Chrystusa daje w liturgii szczególnie uroczysty charakter. Tradycyjnie dzisiejszy dzień nazywa się dniem Matki Bożej Gromnicznej. W ten sposób uwypukla się fakt przyniesienia przez Maryję małego Jezusa do świątyni. Obchodom towarzyszy obrzęd pobłogosławienia świec;

4.     Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dzień ustanowiony przez Św. Jana Pawła II w 1997 roku przypada corocznie 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, stwarza okazję do głębszej refleksji Kościoła Powszechnego nad darem życia poświęconego Bogu. Pamiętajmy w tym szczególnym dniu
o wszystkich osobach konsekrowanych;

5.     Ze względu na pandemię COVID-19 tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą odbyła się w formie nabożeństwa połączonego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1700, za mieszkańców poszczególnych ulic należących do naszej parafii. Wszystkim bardzo dziękuję za duchowe łączenie się na wspólnej modlitwie;

6.     Uprzejmie proszę o bieżące śledzenie strony parafialnej (www.rozinowo.pl oraz Facebook’u) z uwagi na mogące pojawić się bieżące wiadomości z życia naszej wspólnoty parafialnej w czasie pandemii;

7.     W środę, 3 lutego we wspomnienie Św. Błażeja BM., zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo chorych i pobłogosławione dwie skrzyżowane świece zwane „Błażejkami”;

8.     W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca z nowenną do Św. Józefa, po Mszy Świętej o godz. 1700 nastąpi wymiana tajemnic różańcowych; pierwszy czwartek, pierwszy piętek i pierwsza sobota miesiąca;

9.     Proszę o dezynfekcję rąk przy wejściu i wyjściu ze świątyni, zachowanie dystansu i obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa. Nasza postawa jest wyrazem miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka;

10.  W zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Polecam lekturę: Idziemy”  z „Ładem Bożym”;

11.  Jedną z tajemnic życia jest to, że nie jesteśmy pewni co czeka nas w najbliższej przyszłości. O tym, w jakim kierunku popłynie strumień życia, decydują wydarzenia, które są wpisane w egzystencję człowieka. Na odkrywanie Bożych tajemnic w naszym życiu w zbliżającym się tygodniu przyjmijmy błogosławieństwo, które niech umocni naszą wolę, abyśmy wybierali zawsze to, co pochodzi od Boga.