DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

4 – 10  stycznia 2021r.

Poniedziałek – 4 stycznia 2021r.

– godz. 1700 + Zofia, Stanisław, Iwona Kmieć, Katarzyna Nowak
– Córki Marioli i Patryka Nowaka;

Wtorek – 5 stycznia  2021r.

– godz. 1700 + Jadwiga Malinowska – int. Rodziny Lisowskich;

Środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2021r.

– godz. 830 + Feliks Kaczalski, Janina, Michał Grzanka – int. Rodziny;

– godz. 1030 + Feliksa Wasielewska – int. Najbliższych;

Czwartek – 7 stycznia 2021r.

– godz. 1700 O świętość kapłanów – int. Członkiń Margaretek;

Piątek – 8 stycznia 2021r.

– godz. 1700 + Michał Stolcman – int. Janusza i rodziny Radziejewskich;

Sobota – 9 stycznia 2021r.

– godz. 1700 + Eugenia Marcinkowska
– int. Córki Marzeny z mężem i synem;

Niedziela. Święto Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021r.

– godz. 830 + Józef Krajewski – int.  Brata Ryszarda z rodziną;

– godz. 1030 + Genowefa Marciniak
– int. Chrześniaczki Elżbiety z rodzicami.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.   Kolejny raz wybrzmiewają więc naszych uszach i sercu słowa: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Uświadamiamy sobie, że Bóg chciał być blisko człowieka, blisko każdego z nas, i dlatego przyszedł na ziemię. Jego przyjście wiąże się z konkretnymi darami, jak pokój, dobra nowina i życie dla wszystkich – nie tylko dla bogatych, ale i biednych, nie tylko dla mądrych i błyskotliwych, ale ludzi prostych. Pragnie obdarować wszystkich, bo jesteśmy braćmi tego samego Boga Ojca. Jezus przyjął ludzką naturę, z wyjątkiem grzechu. „Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali łaskę po łasce”. Radość z faktu, że „Dziecię nam się narodziło” jest związana z pewnością, że Bóg przyszedł na ziemię z miłości do nas. Chciał podzielić się tym, co ma największego. Od tego momentu zaczęła się nowa era życia na ziemi. Nawet w kalendarzu, niezależnie od wyznawanych przekonań, ludzie od tej szczególnej daty liczą aktualnie czas;

2.   W środę,  6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy Świętej zostanie poświęcona kreda dla oznaczania naszych domów i kadzidło jako symbol naszych modlitw. Jak co roku będziemy się modlić w intencjach misji. Wspomnimy między innymi naszych misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. W tym dniu przypada pierwsza środa miesiąca po Mszy Świętej o godz. 830 i 1030 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszam wszystkich Członków Żywego Różańca z naszej parafii;

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich kapłanach i powołanych do kapłaństwa;

4.     Proszę o dezynfekcję rąk przy wejściu i wyjściu ze świątyni, zachowanie dystansu i obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa. Nasza postawa jest wyrazem miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka;

5.   W związku z zapowiedzianą przez Rząd RP na okres od 28 grudnia do 17 stycznia kwarantanną narodową oraz zarządzeniem Biskupa Włocławskiego w sprawie wizyty kolędowej w diecezji włocławskiej, informuję, że w naszej parafii tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą w swej tradycyjnej formie nie odbędzie się. Do 17 stycznia nie jest możliwa z uwagi na wyżej wymienione zarządzenia i obostrzenia, a po 18 stycznia odbędzie się w formie nabożeństwa połączonego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 1700, za mieszkańców poszczególnych ulic należących do naszej parafii. Uprzejmie proszę o bieżące śledzenie strony parafialnej z uwagi na mogące pojawić się zmiany
w obostrzeniach;

6.     Ten sam Chrystus, który narodził się jako człowiek w Betlejem, to ten sam Bóg, który jest racją i zasadą istnienia świata, który wydobył go z chaosu i niebytu. Ten sam Chrystus, który narodził się jako człowiek w Betlejem, narodzi się także dziś w każdym z nas w czasie tej Mszy Świętej. Kiedy przyjmiemy Go w Komunii Świętej, to w naszych sercach naprawdę wypełni się cud Bożego Narodzenia. Solenizantom i jubilatom przekazuję najserdeczniejsze życzenia. Na dobre świętowanie niedzieli przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.