INTENCJE MSZALNE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
24 – 30 maja  2021r.

Poniedziałek – Święto Maryi Panny, Matki Kościoła – 24 maja 2021r.

– godz. 1700 + Weronika Piecewicz – int. Rodziny Uchwat;

Wtorek – 25 maja  2021r.

– godz. 1700 + Helena Czubak – int. Pana Pawła;

Środa – Wspomnienie Św. Filipa Nereusza, K., Dzień Matki – 26 maja 2021r.

– godz. 1700 + Wanda, Adam Hek – int. Eli i Sławka;

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego
i Wiecznego Kapłana – 27 maja 2021r.

– godz. 1700 + Danuta Walburg – int. Córki Barbary z rodziną;

Piątek –  28 maja 2021r.

– godz. 1700 + Anna, Janina, Stefan Kozak, Alina, Józef Milewscy, Aleksandra, Franciszek Zagorzyccy – int. Rodziny;

Sobota – Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej – 29 maja 2021r.

– godz. 1500 O Boże błogosławieństwo dla Andrzeja i Kingi
– int. Ślubna;

– godz. 1700 + Magdalena Malinowska (im.), zmarli z rodziny Borkowskich i Czajkowskich – int. Rodziny;

Niedziela, Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 30 maja 2021r.

– godz. 830 + Halina, Wincenty Radziejewscy, Helena Bolesław Stolcman, zmarli z rodziny Radziejewskich i Stolcmanów
–  int. Rodziny;

– godz. 1030 + O Boże błogosławieństwo dla dzieci przyjmujących po
raz pierwszy Jezusa Chrystusa do swego serca
 – int. Rodziców z rodziną;

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Pięćdziesiąt dni po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dlatego też dzień ten nazywany jest Pięćdziesiątnicą. Ta uroczystość zajmuje drugie miejsce w tabeli pierwszeństwa obchodów liturgicznych i jest w chrześcijaństwie świętem ruchomym, kończącym okres Zmartwychwstania Pańskiego;
  2. Nabożeństwo majowe połączone z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne codziennie po Mszy Świętej o godz. 1700, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 830;
  3. W poniedziałek, 24 maja przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na rodzący się Kościół. Od tej chwili Maryja, Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi w świecie;
  4. W piątek, 28 maja o godz. 1000 zapraszam wszystkich rodziców dzieci pierwszo-komunijnych do posprzątania i udekorowania naszej świątyni na niedzielne uroczystości. Następnie o godz. 1500, zapraszam wszystkich na Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz spowiedź;
  5. W najbliższą niedzielę o godz. 1030, dzieci z naszej parafii przyjmą Chrystusa do swojego serca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach;
  6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w związku z panującą pandemią i zachowaniem poleceń sanepidu, odprawiona będzie uroczysta Msza Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Procesji do czterech Ołtarzy nie będzie. W tym dniu przypada także Pierwsza Rocznica Komunii Świętej dzieci z naszej parafii;
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej;
  8. Wszystkim, Solenizantom, Jubilatom, Gościom oraz całej naszej wspólnocie parafialnej, życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
    Umocnieni Słowem Boga i Eucharystią, błagajmy Go o łaskę odkrywania w sobie obrazu dziecka Bożego.