INTENCJE MSZALNE

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

26 lipca – 1 sierpnia 2021r.

 

Poniedziałek – Wspomnienie Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny – Joachima i Anny –  26  lipca 2021r.

– godz. 1700 + Anna Szczerbicka (im.) – int. Męża z dziećmi i brata Marka;

Wtorek –  27  lipca 2021r.

– godz. 1700 + Leszek Sobczyński – int. Chrześniaka Tomka;

Środa – 28 lipca  2021r.

– godz. 1700 + Magdalena Szurpita, Leokadia, Izydor Woźniak, Zofia, Stefan Budziszewscy – int. Rodziny;

Czwartek – Wspomnienie Św. Marty – 29 lipca 2021r.

– godz. 1700 + Hanna Mierzejewska – int. Najbliższych;

Piątek – 30 lipca 2021r.

– godz. 1700 + Wacław Butlewski (2 r. śm.) – int. Żony z rodziną;

Sobota – Wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, K., – 31 lipca 2021r.

– godz. 1700 + Roman (25 r. śm.), Feliksa, Tomasz, Zofia Rykowscy – int. Rodziny;

Osiemnasta Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2015r.

– godz. 830 + Irena, Stanisław, Marek Latowscy, Helena, Franciszka, Józef Latowscy, Władysława, Walenty Stanisławscy – int. Syna i wnuka Jerzego z rodziną;

– godz. 1030 + Wincenty, Halina, Zofia, Jan Radziejewscy, zmarli
z rodziny Radziejewskich i Stolcmanów
– int. Rodziny.

 

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Przeżywając Siedemnastą Niedzielę Zwykłą, przypomnieliśmy sobie cudowne rozmnożenie chleba, którego dokonał Chrystus. Starotestamentalny autor psalmu 145 uświadamia nam, że ten cud dokonuje się nieustannie. Śpiewaliśmy przecież: „Otwierasz rękę, karmisz nas do syta”. Każdy, kto wznosi oczy ku niebu tak jak Jezus, jest w stanie zobaczyć wiele dziejących się wciąż cudów, które mają swoje źródło w Bogu. Wszystkie one dotyczą człowieka i jego spraw;
  2. Dzisiaj imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Wętkowski, otoczmy Go naszą modlitwą zawierzając opiece Maryi i Patrona Św. Krzysztofa;
  3. Św. Krzysztof jest jednym z najpopularniejszych świętych w Kościele katolickim. Jest patronem kierowców i podróżujących. Kościół obchodzi jego wspomnienie 25 lipca. Charakterystycznym akcentem tych obchodów jest modlitwa za kierowców i święcenie pojazdów. W naszej parafii obrzęd poświęcenia pojazdów odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 830 i 1030;
  4. W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, w kolejną 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy o tych wszystkich, którzy swoje życie oddali na Ołtarzu Ojczyzny: „wieczny odpoczynek racz im dać Panie”;
  5. Wielu ludzi skarży się na ciągłe kradzieże kwiatów, zniczy i wazonów z naszego parafialnego cmentarza. W związku z tym sprawę zgłosiłem policji i straży miejskiej;
  6. W sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń służb, dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości od siebie i używaniu maseczek podczas Mszy Świętej;
  7. Kancelaria parafialna czynna po Mszy Świętej o godz. 1700. Wizyty w kancelarii wskazane tylko w sytuacjach niezbędnego kontaktu osobistego (np. pogrzeb, ślub, chrzest). Pozostałe sprawy należy załatwiać telefonicznie;
  8. Wszystkim, Solenizantom, Jubilatom, Gościom oraz całej naszej wspólnocie parafialnej, życzę obfitości łask Bożych;
  9. Na czas fizycznego i duchowego wypoczynku, przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.