INTENCJE MSZALNE

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 września – 3 października 2021r.

Poniedziałek – Wspomnienie  Św. Wincentego a Paulo K., –  27 września 2021r.

– godz. 1700 + Regina (1 r. śm.), Edmund (3 r. śm.) Jarzęccy – int. Najbliższych;

Wtorek – Wspomnienie  Św. Wacława, M., –  28 września 2021r.

– godz. 1700 + Witold Ogrodowski – int. Barbary i Janusza z rodziną;

Środa – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała –  29 września  2021r.

– godz. 1700 + Magdalena Szurpita, Izydor, Leokadia Woźniak, Stefan, Zofia Budziszewscy – int. Rodziny;

Czwartek – Wspomnienie Św. Hieronima, KDK.,  – 30 września 2021r.

– godz. 1700 + Edward Biniecki, Beata Wrzesińska – int.  Żony i cioci Danuty;

Piątek – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dz. DK., – 1 października 2021r.

– godz. 1700 + Bronisława, Bronisław Dębczyńscy – int. Dzieci z rodzinami;

Sobota – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów – 2 października 2021r.

– godz. 1700 + Marcin Sidwa, Dawid Klepacz – int. Mieszkańców ul. Zakręt;

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 3 października 2021r.

– godz. 830 + Franciszek, Stanisława, Jan Dębczyńscy – int. Rodziny;

– godz. 1030 + Helena, Franciszek, Czesław Gulczyńscy – int. Syna z rodziną.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę;
  2. W poniedziałek, 27 września w liturgiczne wspomnienie Św. Wincentego a Paulo Światowy przypada Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Boża obecnością;
  3. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. W naszej polskiej tradycji poświęcony jest on odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii będzie odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1700, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 830;
  4. W sobotę, 2 października w naszej prastarej włocławskiej katedrze odbędzie się uroczyste dziękczynienie za beatyfikację bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Ks. Bp Krzysztof Wętkowski serdecznie zaprasza do uczestnictwa wszystkich diecezjan, w tym również Koła Różańcowe z poszczególnych parafii. O godz. 1000 będzie odmówiony wspólny różaniec, natomiast o godz. 1100 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia. W imieniu organizatorów diecezjalnych uroczystości dziękczynnych serdecznie zapraszam wszystkich parafian oraz członków naszego Koła Różańcowego;
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspólnie będziemy modlić się w intencji powołań i o świętość kapłanów. W piątek i w sobotę będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy własne i całego świata;
  6. W zakrystii są do nabycia nowe numery „Idziemy” z „Ładem Bożym”;
  7. Niech w radosnym odczytywaniu i realizowaniu Słowa Bożego umocni nas Boże błogosławieństwo.