INTENCJE MSZALNE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 – 24 października 2021r.

 Poniedziałek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty –  18 października 2021r.

– godz. 1700 + Danuta, Henryk Walburg – int. Córki Barbary z rodziną;

Wtorek –  19 października 2021r.

– godz. 1700 + Sabina, Wacław, Henryk Radziejewscy, zmarli z rodz. Radziejewskich – int. Rodziny;

Środa – Wspomnienie Św. Jana Kantego, K., –  20 października  2021r.

– godz. 1700 + Irena Brzeska – Ridinger (im.) – int. Pracowników Hotelu „Portafino”;

Czwartek – Wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, B., – 21 października 2021r.

– godz. 1700 + Eugenia (1 r. śm.), Ksawery Marcinkowscy – int. Dzieci z rodzinami;

Piątek – Wspomnienie  Św. Jana Pawła II, P., – 22 października 2021r.

– godz. 1700 + Lucyna, Franciszek Rosal, zmarli z rodziny Rosal – int. Rodziny;

Sobota – 23 października 2021r.

– godz. 1700 + Jadwiga (1 r. śm.), Jan (6 r. śm.) Michalak – int. Córki Elżbiety z rodziną;

Trzydziesta Niedziela Zwykła – 24 października 2021r.

– godz. 830 + Jadwiga Barańska (8 r. śm.), Więcesława, Antoni, Andrzej Przyjemscy – int. Rodziny;

– godz. 1030 + Anna Szatkowska (5 r. śm.), Krzysztof, Jan Ochocińscy – int. Mamy z rodziną.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W Rzymie trwa obecnie synod biskupów poświęcony w Kościele dziełu nowej ewangelizacji. Dlatego też zgodnie z życzeniem papieża Franciszka
  w niedzielę 17 października, w Bazylice Katedralnej we Włocławku o godz. 1000, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, w łączności z biskupami świata, będzie przewodniczył Mszy Świętej inaugurującej proces synodalny w kościołach partykularnych;
 2. W czwartek, 14 października, podczas inauguracji roku akademickiego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku uczelnia otrzymała imię Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W dekrecie ogłaszającym ten fakt czytamy m.in.: „niech święte życie błogosławionego Prymasa będzie dla całej Wspólnoty seminaryjnej zachętą do systematycznej i wytrwałej pracy formacyjnej, a także inspiracją do ciągłego wzrastania w świętości. Jego głębokie nauczanie niech rozświetla zawiłe sprawy obecnych czasów, a wstawiennictwo niech wyprasza nowe i święte powołania kapłańskie dla naszej Diecezji”;
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii jest odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1700, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 830;
 4. W poniedziałek, 18 października w Święto Św. Łukasza Ewangelisty w naszym kościele parafialnym podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Tego dnia na tamie we Włocławku o godz. 1600 rozpoczęcie uroczystości 37. rocznicy męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, natomiast w Sanktuarium „Kapelana Solidarności” o godz. 1700 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia;
 5. Zbliża się listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W kancelarii parafialnej bądź w zakrystii można zamawiać wypominki na przyszły rok i dokonywać rezerwacji terminów Mszy Świętej;
 6. W najbliższy piątek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. W tym dniu modlitwą różańcową obejmiemy wszystkie rodziny naszej parafii, gdyż „rodzina” była jednym z głównych punktów jego nauczania;
 7. W zakrystii są do nabycia nowe numery „Idziemy” z „Ładem Bożym”;
 8. Wszystkim Solenizantom Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask, zdrowia i opieki świętych Patronów na co dzień;
 9. Niech w radosnym odczytywaniu i realizowaniu Słowa Bożego umocni nas Boże błogosławieństwo.