INTENCJE MSZALNE

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

11 – 17 października 2021r.

Poniedziałek –  11 października 2021r.

– godz. 1700 + Marianna Sierakowska – int. Córki Anity z rodziną;

Wtorek –  12 października 2021r.

– godz. 1700 + Zbigniew Skibiński – int. Żony z rodziną;

Środa – Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, K., –  13 października  2021r.

– godz. 1700 + Bożena Mrozowska – int. Rodziny Pawłowskich;

Czwartek – Wspomnienie Św. Kaliksta I, PM., Św. Małgorzaty Marii Alacoque. Dz., Dzień Edukacji Narodowej – 14 października 2021r.

– godz. 1700 O Boże błogosławieństwo dla wszystkich nauczycieli i wychowawców  – int. Ks. Proboszcza;

Piątek – Wspomnienie  Św. Teresy od Jezusa, Dz. DK., – 15 października 2021r.

– godz. 1700 + Helena, Zygmunt Kulińscy – int. Rodziny;

Sobota – Wspomnienie  Św. Jadwigi  Śląskiej – 16 października 2021r.

– godz. 1700 + Józef (10 r. śm.), Teresa (im.) Kozłowscy – int. Rodziny;

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła – 17 października 2021r.

– godz. 830 + Piotr, Mirosława (10 r. śm.) Tomaszewscy, Jacek Bryliński – int. Rodziny;

– godz. 1030 + Mariusz Bronowski – int. Wujka Ryszarda;

 POZOSTAŁE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Najważniejsze pytanie, jakie powinien człowiek sobie stawiać to to, które zadał Jezusowi pewien młodzieniec: „Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” Dlaczego jest to tak bardzo ważne pytanie? Bo to pytanie o sens życia. Odpowiedź Jezusa jest zdecydowana: nie wystarczy zwykłe uczciwe życie: nie zabijałem, nie kradłem… To Bogu nie wystarcza. Jeśli więc spotkasz takiego człowieka, co nie ma czasu na miłość, to powiedz mu, żeby przypadkiem nie spóźnił się na inne spotkanie, tym razem umówione z Bogiem;
  2. Dziś przypada XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na wsparcie Dzieła Trzeciego Tysiąclecia, pomagającego dzieciom i młodzieży z biedniejszych rodzin. W imieniu organizatorów składam wszystkim podziękowanie;
  3. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii jest odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1700, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 830;
  4. W środę, 13 października przypada ostatni dzień objawień fatimskich. Zapraszam wszystkich ze świecami do udziału w tym szczególnym nabożeństwie;
  5. W czwartek, 14 października w naszym kościele parafialnym będziemy modlić się w intencji wszystkich nauczycieli i pracowników szkół z okazji Dnia Nauczyciela. Różaniec odmawiany będzie w intencji obecnych, emerytowanych, zmarłych nauczycieli;
  6. W piątek, 15 października przeżywamy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Na naszym parafialnym cmentarzu znajduje się grób dzieci, które z różnych przyczyn zmarły przed planowanym narodzeniem. Wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka zapraszamy na różaniec w tej intencji.
  7. W najbliższą sobotę 16 października kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym dniu modlitwą różańcową obejmiemy wszystkie rodziny naszej parafii, gdyż „rodzina” była jednym z głównych punktów nauczania Św. Jana Pawła II;
  8. W zakrystii są do nabycia nowe numery „Idziemy” z „Ładem Bożym”;
  9. Wszystkim Solenizantom Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask, zdrowia i opieki świętych Patronów na co dzień. Przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.