INTENCJE MSZALNE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA

ODPUST PARAFIALNY

22 – 28 listopada 2021r.

Poniedziałek – Wspomnienie Św. Cecylii, Dz. M., – 22 listopada  2021r.

– godz. 1700 + Piotr Liniewski, zmarli z rodz. Liniewskich, Sobocińskich – int. Rodziny;

Wtorek – 23 listopada 2021r.

– godz. 1700 + Agnieszka Tuszyńska – int. Siostry Sylwii z rodziną i wnuka Włodka;

Środa – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja  Dong-Lac, K. i Towarzyszy – 24 listopada 2021r.

– godz. 1700 + Waleria, Bolesław Sztolcman – int. Ks. Tadeusza;

Czwartek – 25 listopada 2021r.

– godz. 1700 + Janina Lewandowska – int. Męża z dziećmi;

Piątek – 26 listopada 2021r.

– godz. 1700 + Magdalena Szurpita, Izydor, Leokadia Woźniak, Zofia, Stefan Budziszewscy – int. Rodziny;

Sobota –  27 listopada 2021r.

– godz. 1700 + Mariusz (11 r. śm.), Edward (2 r. śm.) Karpińscy – int. Mamy i żony z rodziną;

Pierwsza Niedziela Adwentu  – 28 listopada 2021r.

– godz. 830 + Wacław, Sabina, Henryk, Halina, Wincenty, zmarli z rodz. Radziejewskich – int. Rodziny;

– godz. 1030 + Zdzisława Urbańska (im.) – int. Rodziny.

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Obchodzona dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to także odpust w naszej parafii. Obecność ks. dr. Jacka Buty, prowadzącego nasze duchowe ćwiczenia, stała się przepiękną duchową przygodą. Składam wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy wspólnie wielbią Boga z okazji naszego wspólnego parafialnego świętowania. Dzisiejszą uroczystością zamykamy kolejny rok liturgiczny w naszym życiu. Może ostatni. Mamy za co Bogu dziękować. Mamy za co przepraszać. I na pewno mamy o co prosić. Chciejmy wykorzystać dzisiejszą uroczystość i zatrzymajmy się nad tajemnicą Bożego Królestwa. W dzisiejszą uroczystość chciejmy się zbliżyć do Jezusa Króla. Króla, który służy. Króla, który oddaje swoje życie, bym ja miał życie. Króla, który mówi mi dziś będziesz ze mną w raju pod jednym warunkiem – jeśli chcesz;
  2. W sobotę, 27 listopada w katedrze włocławskiej o godz. 1700 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji zostaną odprawione uroczyste nieszpory z Pierwszej Niedzieli Adwentu, rozpoczynające nowy rok liturgiczny;
  3. Od 29 listopada do 7 grudnia trwa Nowenna przygotowująca nas duchowo do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi. Zachęcam wszystkich do włączenia się w tę szczególną modlitwę. Bądźmy apostołami nabożeństwa ku czci Niepokalanej Dziewicy. W wyszukiwarce internetowej możemy znaleźć stronę internetową z tekstami nowenny na kolejne dni;
  4. Męska wspólnota Wojownicy Maryi, której opiekunem duchowym jest ks. Dominik Chmielewski, serdecznie zaprasza wszystkich mężczyzn do modlitwy różańcowej w ramach męskiego różańca, oraz mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat do dołączenia do formacji duchowej Wojowników Maryi. Spotykania modlitewne odbywają się w każdy poniedziałek o godz.1730 w parafii Św. Stanisława we Włocławku. Szczegółowe informacje na temat wspólnoty można znaleźć na stronie: wojownicymaryi.pl Kontakt z lokalną grupą za pośrednictwem Facebooka: profil Wojownicy Maryi Męski Różaniec Włocławek lub bezpośrednio w czasie w/w spotkań modlitewnych;
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 grudnia odbędzie się w naszej parafii całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msze Święte w tym dniu o godz. 900 i 1700, natomiast o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do skorzystania z darów, które ofiaruje nam Bóg;
  6. Dziękuję za posprzątanie świątyni oraz terenu wokół, za wszelką pomoc i życzliwość składam staropolskie „Bóg zapłać”;
  7. Niech Jezus Chrystus, Król Wszechświata błogosławi, udziela łaski i wleje w nasze serca nadzieję i pokój w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.